Категорија: Прес

Friday.mk

Стилот наТрифун Костовски Трифун Костовски беше наш гостин во Џентлмен Магазин во вчерашната емисија на МРТ1. Според многумина овој човек е вистински џентлмен со светски вредности. Космополит во секоја смисла на зборот. Секогаш дотеран, секогаш умерен, како што и го личи еден човек од негови размери. Во Џентлмен Магазин зборувавме на неколку теми, теми кои […]
Повеќе

Friday.mk

Македонски мажи кои важат за најголеми филантропи Филантропијата е повеќе од човечко чувство. Тоа е начин на живот, тоа е воспитување. Да се помога онаму каде помошта е повеќе и од потребна е одлика на големите луѓе, на оние вистинските џентлмени. Не треба да се има премногу за да се даде. Треба да се има […]
Повеќе

Машки магазин

Стилот и по пурата се познава: Македонци со џентлменски манири Поранешниот градоначалник на град Скопје и бизнисмен е познат по добриот стил на облекување, скоро секогаш надополнет и со пура. https://maskimagazin.faktor.mk/stilot-i-po-purata-se-poznava-makedonci-so-dzentlmenski-maniri#
Повеќе

Expres.mk

Костовски: Гувернерката работела по налог на моќник за “смрт” на Еуростандард Најнова колумна на бизнисменот Трифун Костовски со наслов: “Еуростандард банка по втор пат” Почитувани читатели, можеби ви станувам досаден, повторувајќи го или ставајќи го акцентот на моите колумни врзано со стечајот на Еуростандард банка. Но, верувајте ми, моите мотиви не се само поврзани со […]
Повеќе

Гол.мк

Костовски му се заблагодари на првиот човек на ИХФ и испрати честитки до Мукаетов Ракометна Македонија вечерва повторно ќе биде во фокусот на вниманието, откако како прва резерва во последен момент влета меѓу учесниците на Светското првенство во Египет. Радоста кај македонските фанови, особено кај ракометните што пак ќе играме на еден голем собир е […]
Повеќе

Џентлмен магазин

Има некои гости кои заслужуваат посебно внимание. Еден од тие е Трифун Костовски, човек кој важи за вистински џентлмен. Своето искуство го црпи од Австрија, од Послка, од источните земји, но начинот на живот, од западните европски земји. Со Лукреција Маљковиќ зборуваме на тема протокол и начин на облекување. Што значи бојата на оделото, бојата […]
Повеќе

Фокус

Трифун Костовски објави граѓанска непослушност откако Кривичен му ја отфрлил жалбата за имотот
Повеќе

EXPRES.MK

Трифун Костовски за едно од најголемите табуа во македонската историја  
Повеќе

Опсервер 18.12.2020

По повод првите 100 дена од формирањето на новата Влада, мојот личен став е дека Владата ниту од далеку не ги задоволи очекувањата на граѓаните на Република Македонија. Нешто што не можам да и простам на актуелната Влада е фактот што ги зголемија тензиите меѓу нас Македонците и Бугарите во Бугарија, до степен на неподносливост. […]
Повеќе