Гол.мк

Костовски му се заблагодари на првиот човек на ИХФ и испрати честитки до Мукаетов

Ракометна Македонија вечерва повторно ќе биде во фокусот на вниманието, откако како прва резерва во последен момент влета меѓу учесниците на Светското првенство во Египет.

Радоста кај македонските фанови, особено кај ракометните што пак ќе играме на еден голем собир е голема, а искрена благодарност до првиот човек на ИФХ, Хасан Мустафа, за добиената можност да се најдеме меѓу најдобрите на светот испрати поранешниот сопственик на Кометал Ѓорче Петров и голем помаагател во мак-ракометот, Трифун Костовски.

https://www.gol.mk/rakomet/kostovski-mu-se-zablagodari-na-prviot-chovek-na-ihf-i-isprati-chestitki-do-mukaetov

 

Share:

Остави коментар